Taust, minust

Taustast: Miks ma seda teen?

Minu teekond algas teaduspõhisest lähenemisest juhtimisele, organisatsioonile ja inimeste arendamisele ning täiskasvanu õppimisele. Kuid kogu selle teekonna juures saatis mind pidev ebakindlus ja vajadus kellelegi teisele midagi tõestada, teha kõike õigesti ja kõige paremini. Ma tegingi seda nii hästi, kui suutsin. Aga see polnud mulle kunagi päris “see”…

Akadeemilise edu saavutamine polnud minu jaoks keeruline, kuid sel teel ma ei tundnud end kunagi vaimustunud enda saavutustest. Aeg läks ja ma käisin traditsioonilist rada jõudes koolitaja ametist juhi ametisse. Seest muutusin samal ajal aina õnnetumaks ja kõik, mis tegin, tundus tühine. Kuid ma ei tegutsenud siis. Kui Sina oled samade tunnetega enda tööd tegemas, saad midagi muuta praegu ja kohe.

Täna ei ole ma enam klassikalises mõttes juht (juht + alluvad mudel). Ma ei ole enam klassikalises mõttes koolitaja (klassikaline arusaam – kuulajad, pingid, lauad ja PowerPointiga esineja).

Ma ei ole ametilt coach ega superviisor, kuigi minu pakutav teenus läheb üsnagi sarnasesse suunda nendega.

 

Varasemalt olen enda koolitajaks olemise teekonnal kasutanud erinevaid tehnikaid ja lähenemisi, mis on nagu aidanud jõuda lühiajaliselt paremasse enesetundesse, aga püsivat muutust pole tekkinud.

Ma ei OLE need rollid, milles ma olen olnud. Ma olen mina, ma esindan enda ainulaadset kogemuste ja teadmiste pagasit juhtimise, koolitamise ja laiemalt võttes inimsuhete alal. Kuid see komplekt üksi pole see, mis on loonud muutuse minu ellu.

Ma astusin sellelt vanalt probleemi ja lühiajalise lahenduse mustriga teelt välja siis, kui sain emaks.

Alles siis alles algas tõeline Ameerika mägede taoline sõit. Arengukiirus muutus sajakordseks. Tundus nagu kõik senised keerulisemad ülesanded on ülilihtsad ja isegi tühised kellegi teise elu eest vastutamise kõrval. Mu laps on olnud minu jaoks kõige olulisem suuna näitaja, minu enda maailma.

Tänu sellele suuremale kaosele jõudsin mediteerimiseni ja see oli tõeline läbimurre minu endani. Ma olen nüüd õppinud seda, kuidas oluliste minevikutraumade ja sündmuste enesesse lukustamise asemel märgata ja tegeleda sellega nii, et muster muutub mu elus. Nüüd lõpuks!

Kui tänu ühele meditatsiooni käigus tekkinud mõttele või sihile ma enda esimese mediatsioonivideo tegin ja tükk aega hiljem selle kokku panin nii, et seda said ka teised kuulata, tundsin esimest korda elus täiesti puhast ja siirast heameelt ja õnnestumist selle üle.

See oli minu enda asi, ma tegin seda ennekõike endale. Ma usun, et me kõik oleme siin selleks, et teha seda, mis meile meeldib ja nii saame panustada ka enim enda ja teiste jaoks. Aga enda tee leidmine pole mulle olnud lihtne, sest enda sisemise hääle kuulmine on olnud nii keeruline, kui peamiselt räägib ainult mu mõistus.

Kuid nüüd, kui ma olen jõudnud sinna, et mõistus ja ego ei sõida alati (vahel siiski ikka) üle minu enda soovidest, siis väljaõppinud koolitaja ja täiskasvanu õppimise toetajana tunnen, et soovin aidata ka Sinul jõuda endani.

Minu jõudmine enda soovideni läbi mediteerimise ei muuda olematuks seda, mida olen ülikoolides õppinud ja uurinud ja kogenud juhina, see vaid loob selle kõige tervikuks. Toimivaks tervikuks, mis loob selle tasakaalu, milles elada. Ma ei ole seega mingi kindla enesearenguprogrammi praktiseerija või õpetaja, mu arsenal on piisavalt mitmekesine, et mõistan mõlema koolkonna esindajaid ja koostööd Sinuga saame jõuda selleni, mis Sinul aitab edasi liikuda.

Mina olen ka teel, nagu Sinagi. Nagu me kõik. Ma õpin ja avastan pidevalt. Ma arenen seda enam, mida enam ma suudan esilekerkivaid olukordi mõista ja vabaks lasta. See toimib nii pidevalt vähemalt elu lõpuni.

Ma kirjutan siin lehel olevat blogi toetudes ennekõike näidetele elust enesest ja sellest teekonnast, mis ma olen läbinud. Jagades enda tähelepanekuid, olen jõudnud selleni, et minuni jõuavad need, kes peavad jõudma. Need, keda saan aidata enda teed edasi käia rahus ja tasakaalus enesega. Seega, kui need mõtted Sind kõnetavad, siis võta minuga ühendust kaie@sinumaailm.ee

Nii, et Sinu Maailm oleks see kõige parem, kus olla. See on Sinu looming – Sinu Maailm.

Kaie Treiman,

Sinu Maailm OÜ

DSC_2923
 • big-diamond(40x40)

  Mission

  Your chance to flaunt your mission and qualities that you want people to know. Make sure you don’t miss out on anything important.

 • sight(40x40)

  Vision

  Your chance to flaunt your mission and qualities that you want people to know. Make sure you don’t miss out on anything important.

 • gift(40x40)

  Values

  Your chance to flaunt your mission and qualities that you want people to know. Make sure you don’t miss out on anything important.